Informació i calendari FCIB temporada 2016

HORARI, ADREÇA, CONTACTE…

Horari oficines FCIB: Dimarts, dijous i divendres de 17:30 a 20:00.

Adreça: Avda. Uruguai s/n – Velòdrom Palma Arena – 07010 – Palma. (Palma Arena).

Contacte: 971 751 844 / [email protected]

PREUS I TAXES 2016

preus-taxes-2016

 

SOL·LICITUDS DE LLICÈNCIES:

Sol·licitud de la llicència: http://bit.ly/1HYBSaj.

Sol·licitud de la llicència de club: http://bit.ly/1QiWmx3.

CALENDARI TEMPORADA 2016 (dates confirmades de gener, febrer i març):

GENER:

Diumenge 17: Ciclocross Festes de Sant Sebastià (Ciclocròs – 11:00 al Parc de sa Riera a Palma – Més informació).

Dijous 28: Challenge Ciclista Mallorca (UCI Carretera – Més informació).

Divendres 29: Challenge Ciclista Mallorca (UCI Carretera – Més informació).

Dissabte 30: Challenge Ciclista Mallorca (UCI Carretera – Més informació).

Diumenge 31: Challenge Ciclista Mallorca (UCI Carretera – Més informació).

Diumenge 31: Challenge Escolar (RESULTATS: infantilscadets)

FEBRER:

Dissabte 6: Trofeu Manacor – Un Hivern a Mallorca (Carretera – 15:00 a Manacor – CartellRecorregutRutòmetreReglamentFacebookRESULTATS).

Dissabte 13: COPA d’Espanya de Pista (Pista – Palma Arena – RESULTATS).

Diumenge 14: VII Trofeu Ciutat de Palma (Pista – 8:00 al Palma Arena – CartellReglamentInscripcióRESULTATS).

Diumenge 14: II Ressisteam Mou-te en Bici Alcúdia (BTT – 11:00 al Puig de Sant Martí a Alcúdia – Més informacióRESULTATS).

Dissabte 20: III Memorial Toni Cerdà (Pista – Palma Arena – RESULTATS 1RESULTATS 2).

Diumenge 21: Trofeu Cala Millor – Un Hivern a Mallorca (Carretera – 10:00 a Cala Millor – RecorregutRutòmetreReglamentFacebookRESULTATS 1RESULTATS 2).

Diumenge 28: Gran Premi Pabisa Hotel – Un Hivern a Mallorca (Carretera – 9:30 a la Platja de Palma – ReglamentFacebookRESULTATS 1RESULTATS 2).

MARÇ:

Dimarts 1: Marxa Cicloturista día de les Illes Balears (Cicloturista – 9:00 a Palma – RecorregutRutòmetre).

Dimarts 1: 1r etapa  de la Challenge de Primavera (Carretera- 9:00 a Campos – Més informacióRESULTATS 1RESULTATS 2RESULTATS 3RESULTATS 4).

Dissabte 5: 2n etapa de la Challenge de Primavera (Carretera – 9:00 a Ses Salines – Més informació).

Diumenge 6: Campionat de les Illes Balears de CRI (CRI – 10:00 a Platja de Muro – Incripció).

Dissabte 12: BTT Puig d’Inca (BTT – 15:00 a Santa Magdalena – Reglament)

Dissabte 12: Marxa de Llevant (Cicloturista – 9:30 a Son Servera – RecorregutRutòmetre).

Diumenge 13: 3r etapa de la Challenge de Primavera (Carretera – 9:00 a Santanyí – Més informació).

Dissabte 19: 4t etapa de la Challenge de Primavera (Carretera – 9:00 a Montuïri – Més informació).

Diumenge 20: 5t etapa de la Challenge de Primavera (Carretera – 9:00 a Manacor – Més informació).

Diumenge 27: Trofeu Pasqua Ariany (Carretera – 15:00 a Ariany – Reglament).

ABRIL:

3: Marxa Viva Cycling Sportive (RutòmetreMés informació).

9: VII MEMORIAL JOSEP NICOLAU.

10: VII Mallorca Classic.

15: Tres Dies a Mallorca.

16: Tres Dies a Mallorca.

17: Tres Dies a Mallorca.

23: II Cicloturistada ‘Na Marga somriu’

30: Mallorca 312.

MAIG:

1: Clasica dels Murs.
8: XXXII Pla de Mallorca.
14: IC Ecocircuit 2016.
14: XXXII Pl de Mallorca.
15: Campionat de Balears de Ruta.
15: Marathon Resistencia Bicis Sancho.
21: XXXII Pla de Mallorca.
22: Finals Balears edad escolar.

JUNY:

4: XXXII Pla de Mallorca.
4: IV Cronoescalada Cala Deià.
5: X Trobada Cilocturista de Fèmines.
11: Ruta Cicloturista Around Puigpunyent.
12: XXXII Pla de Mallorca.
18: XV Memorial Bernat Capó – Festes Sant Joan
19: Carretes de Sant Marçal.
24: Vila de Sineu 2016.
26: BTT Sant Joan – Bicis Sancho.
26: Festes Patronals Santa Maria del Camí.

JULIOL:

1: Vila de Sineu 2016.
2: XX Memorial Bernat Vallespir – XXXI Memorial Guillem Zuzama.
8: Vila de Sineu 2016.
9: Trofeu Mancor de la Vall.
15: Vila de Sineu 2016.
16: Festes de Sant Margalida.
22: LXXV Memorial Pere Bestard.
23: Trofeu Festes de Sant Jaume.
24: Gran Premi d’Algaida.
30: A piñón fijo Race.
31: Trofeu Master La Vileta.

AGOST:

7: 67 Circuit Festes Sant Salvador.
13: Memorial Francesc Alomar.
14: Festes d’Agost de Campos.
16: Trofeu Sant Roc.
27: Challenge de Tardor.
28: V Fornalutx Street Race.

SETEMBRE:

3: Challenge de Tardor.
11: Challenge de Tardor.
17: Challenge de Tardor.
17: DH Montision.
24: Challenge de Tardor.
25: III MTB BERGANTI BIKES.

OCTUBRE:

1: Volta d’Estraperlo.
2: XXI Copa d’Europa.
2: XIV 4 i 8 hores Resisteam Cap Falco.
4: XVIX Challenge Volta Mallorca Masters.
5: XVIX Challenge Volta Mallorca Masters.
6: XVIX Challenge Volta Mallorca Masters.
7: XVIX Challenge Volta Mallorca Masters.
21: Mallorca Handbike Tour.
22: Mallorca Handbike Tour.
22: Transtramuntana.
23: Mallorca Handbike Tour.
24 BTT Tramuntana.

NOVEMBRE:

6: IV Ressisteam – Ciclos Quintana.

DESEMBRE:

17: Marxa Cicloturista Solidaria.
18: III Endure The Gambers.